Najlepsze miejsca do uprawiania sportów ekstremalnych na świecie - część 10
Najlepsze miejsca do uprawiania sportów ekstremalnych na świecie - część 10

Najlepsze miejsca do uprawiania sportów ekstremalnych na świecie - część 10

1. Nowa Zelandia

Queenstown - Mekka dla bungee jumpingu Queenstown, położone w Nowej Zelandii, to miejsce, które przyciąga miłośników ekstremalnych doznań. Tutaj znajdziesz najwyższe platformy do skoków na bungee na świecie. Czeka tu na Ciebie niezapomniane doświadczenie i adrenalina w każdym skoku.

Rotorua - Geotermalne spa i downhill na rowerze Rotorua to idealne miejsce dla osób poszukujących zarówno odprężenia, jak i ekscytacji. Możesz zanurzyć się w geotermalnych spa, a następnie wybrać się na emocjonujący zjazd na rowerze po górskich trasach. To jedno z najbardziej unikalnych miejsc na świecie.

Franz Josef Glacier - Wspinaczka lodowa i helikopterowe wycieczki Franz Josef Glacier w Nowej Zelandii to prawdziwy raj dla miłośników sportów ekstremalnych. Tutaj możesz spróbować swoich sił w wspinaczce lodowej lub wybrać się na niezapomnianą helikopterową wycieczkę po okolicy. Przyroda tego miejsca zapiera dech w piersiach, a emocje są gwarantowane.

2. Kostaryka

Monteverde Cloud Forest - Zipline i tajemnicze wędrówki po lesie mglistym Monteverde Cloud Forest to prawdziwy raj dla miłośników sportów ekstremalnych. Tutaj możesz doświadczyć niezapomnianej jazdy na linach, przelatując nad gęstym lasem mglistym. Ale to nie wszystko! Wyrusz również na tajemnicze wędrówki po tym urokliwym lesie, gdzie czekają na Ciebie niesamowite widoki i niezwykłe spotkania z dziką przyrodą.

Arenal Volcano National Park - Rafting na rwących rzekach i wspinaczka na wulkanie Arenal Volcano National Park to miejsce, które zapewni Ci niezapomniane chwile pełne adrenaliny. Zanurz się w szaleństwie rwących rzek i spróbuj swoich sił podczas ekscytującego raftingu. A jeśli masz ochotę na większe wyzwanie, wspinaczka na wulkan Arenal z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń i zapierających dech w piersiach widoków.

Manuel Antonio National Park - Surfing i nurkowanie wśród raf koralowych Manuel Antonio National Park to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Złap fale na desce surfingowej i poczuj niepowtarzalną energię oceanu. Jeśli wolisz podwodne przygody, zanurz się w otaczających park rafach koralowych i odkryj niesamowite podwodne światy. To miejsce, gdzie sport i przyroda spotykają się w harmonii, dając Ci niezapomniane doznania.

3. Norwegia

Trolltunga - Wyprawy trekkingowe i fotograficzne na skalistą formację Trolltunga to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na świecie, które przyciąga miłośników trekkingu i fotografii. Ta skalista formacja w Norwegii oferuje nie tylko trudną trasę trekkingową, ale także zapierające dech w piersiach widoki, które warto uwiecznić na zdjęciach.

Lofoten Islands - Snowboarding i surfing na północnym Atlantyku Lofoty to archipelag wysp położony na północnym Atlantyku, który oferuje niezapomniane doświadczenia dla miłośników snowboardingu i surfingu. Tutaj można cieszyć się niesamowitymi falami i malowniczymi górami, tworząc idealne warunki do uprawiania tych ekstremalnych sportów.

Kjerag - Skoki spadochronowe i wspinaczka na klifie Kjerag to miejsce, które przyciąga odważnych miłośników adrenaliny. Ten imponujący klif w Norwegii jest doskonałym miejscem do skoków spadochronowych i wspinaczki. Odkryj swoje granice, stojąc na krawędzi klifu i ciesz się niezwykłymi widokami, które zapierają dech w piersiach.