Wdobrejkondycji.waw.pl
Sporty

Sporty

Popularnym rodzajem hobby, zajęciem coraz chętniej wykonywanym i wraz z biegiem czasu zyskującym sporo zwolenników okazuje się być sport. Jest jego odmian cała masa z czego za najbardziej ekscytujące uznaje się obecnie sporty ekstremalne. Są to w największym skrócie ujmując takie sporty, jakie są uprawiane ze zwiększonym ryzykiem niż w innych dyscyplinach sportowych. Musimy wiedzieć, że są to takie dziedziny, jakie realizuje się w trudnych, wyjątkowo niesprzyjających dla człowieka warunkach.

Do podstawowych rodzajów najczęściej uprawianych sportów ekstremalnych zalicza się szybownictwo, wspinaczkę górską, snowboarding, kajakarstwo, rowery górskie, jazdy na BMX, motocross, speedskiing, loty i skoki narciarskie, rajdy przygodowe, speleologię, wakeboarding, skoki na bungee i wiele, wiele innych.

Po co ludzie uprawiają charakteryzowane tu sporty ekstremalne? Przede wszystkim w celu wyzwolenia w sobie większej energii, pokładów endorfin czyli hormonów szczęścia, aby poczuć przypływ adrenaliny oraz żeby mieć sposobność przede wszystkim wytrenowania swojej psychiki i pokonywania strachu.