Wdobrejkondycji.waw.pl
Komentatorzy

Komentatorzy

Dla kibiców sportowych, zawód komentatora wydaje się być niesamowicie prosty. W końcu co trudnego może być w mówieniu o tym co się dzieje na boisku, arenie czy na ringu. Wystarczy tylko obserwować i relacjonować. Tymczasem nic bardziej mylnego! Zawód komentatora sportowego jest bardzo wymagający nie tylko ze względu na to, że trzeba mieć podzielność uwagi i trzymać emocje na odpowiednim poziomie. Komentator sportowy musi uważać na wszystkie komentarze, jakie padają z jego ust, nie powinien być stronniczy a obiektywizm to już cecha obowiązkowa. Prócz tego oczywiście, wskazane jest posiadanie odpowiedniego zaplecza dziennikarskiego, ciągłe szlifowanie warsztatu i niemalże idealna dykcja.

Oglądając jakąkolwiek rywalizacje sportową, zachowanie podzielności uwagi jest niezwykle trudne. Weźmy tu pod uwagę fakt, że na trybunach znajdują się specjalnie przeznaczone miejsca dla komentatorów, ale co ważne, siedzą oni koło siebie i słyszą się. Tym samym muszą skupić się dokładnie na swojej informacji i pracy. Zauważmy, że nieraz jeden niewłaściwy komentarz potrafi niemalże rozwścieczyć kibiców, dlatego też w ocenach należy się kierować całkowitym obiektywizmem i przedstawiać określone park maszynowy Jelenia Góra sytuacje dokładnie tak, jak jest.

Własną ocenę trzeba sobie darować. W przypadku komentatora sportowego liczy się również odpowiedni głos i intonacja. Musi on wiedzieć, kiedy po prostu zamilknąć a kiedy podnieść głos. Nie da się oczywiście ukryć, że połączenie wszystkich powyższych wytycznych to obraz idealnego komentatora. Oczywiście istnieją tacy, ale nie da się też nie spojrzeć na drugą stronę, a mianowicie na tych nieco słabszych i niekoniecznie lubianych komentatorów. Ciekawe jest to, że osoby te są niewidoczne, niemniej jednak o niektórych krążą całe legendy. W przypadku niektórych nazwisk, pewne rzeczy same się cisną na usta. Część komentatorów wzbudza emocje niezwykle pozytywne, jednak nie wszyscy.

Emocjonalnie do tego podchodzą zwłaszcza kibice piłki nożnej. W przypadku tej dyscypliny, stronniczość, wpadki oraz przejęzyczenia nie są mile widziane. Co więcej, kibice piłkarscy śledzący ważny mecz przed telewizorem twierdzą wprost, że komentator potrafi nieraz wręcz zepsuć cały mecz. Obecnie ważne pojedynki, nierzadko transmitowane są przez kilka stacji telewizyjnych i stron internetowych, dlatego też kibice mogą wybierać dokładnie to, co im najbardziej odpowiada.